تجهیزات پزشکی

آیا تشک برقی برای دیسک کمر مفید است؟

تشک برقی برای دیسک کمر می‌تواند راه بسیار موثری در جهت کاهش درد عضلات و بافت‌های اطراف مفاصل آسیب دیده باشد. امروزه بسیاری از افراد به دنبال روش‌های درمانی بدون جراحی برای درمان دیسک کمر هستند. فیزیوتراپی و استراحت می‌توانند به کاهش کمر درد کمک کنند اما آیا استراحت مطلق و یا تنها فیزیوتراپی کمک کننده است؟

درمانگر بایستی در کنار انجام انتخاب روش مناسب، از تشک برقی برای دیسک کمر استفاده کند. ما در این مقاله درباره چگونگی فواید تشک برقی برای کمر درد صحبت می‌کنیم و همچنین در آخر فروشگاه تخصصی خرید و فروش این محصولات معرفی خواهیم کرد.

 

آیا تشک برقی برای دیسک کمر مفید است؟

اگر بخواهیم در یک کلمه پاسخ این سوال را بدهیم، بله؛ تشک برقی برای دیسک کمر بسیار مفید است. زمانی که شما تشک معمولی خریداری می‌کنید امکان دارد تشک نرم یا بسیار سفت باشد. در همین راستا هنگام خواب و استراحت درد بیشتری در ناحیه کمر احساس می‌کنید.

بهبود گردش خون

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که بایستی آن را جدی بگیرید، گرم بودن محل خواب است. ابزارهای گرمایشی در خانه می‌توانند اتاق را به گرمای مطلوب برسانند اما هیچ‌گاه سبب گرم شدن یکنواخت محل خواب شما نمی‌شوند. گرمایش متوسط و یکنواخت در تشک برقی برای کمر درد حکم تسکین و درمان کمر درد را دارد. بدین صورت که بعد از گرم شدن، گردش خون به راحتی در ناحیه کمر جریان پیدا می‌کند و فشار وارد شده بر کانال‌های عصبی نیز کاهش می‌یابد.

رفع گرفتگی عضلات

از دیگر خصوصیات تشک برقی می‌توان به ساخت اصولی تشک برقی برای دیسک کمر اشاره کرد. طراحی تشک برقی طوری است که حفره‌های بدن پر می‌کند و سطح بزرگتری از بدن را می‌پوشاند. در این حال تشک برقی می‌تواند راحل موثری برای عضلات گرفته شده باشد. معمولا سفت بودن و خشکی عضلات و کمر در استفاده دراز مدت از تشک برقی از بین خواهد رفت.

تجربه خواب راحت افراد دارای دیسک کمر

افرادی که کمر درد دارند، دراز کشیدن به پشت می‌تواند سبب تشدید درد شود. تشک برقی بدن و نقاط مهم بدن را گرم می‌کند و به همین دلیل است که پس از خواب روی تشک برقی فعالیت‌های روزانه را بهتر انجام می‌دهید. افراد سالمندی که با دیسک کمر دست و پنجه نرم می‌کنند نیز می‌توانند از تشک برقی برای استراحت و خواب شبانه استفاده کنند.

بنابراین هنگام خواب روی تشک برقی عضلات حالت آرامی دارند و شما خواب مملو از آرامش را تجربه می‌کنید.

فواید تشک برقی

در حالت کلی تشک برقی برای دیسک کمر همانند یک معجزه عمل می‌کند. بیایید کمی با دقت بیشتری به فواید تشک برقی نگاه بیندازیم. تشک‌های برقی می‌توانند برای عضلات و بافت‌های بدن و حتی استراحت مطلق بیماران استفاده شود.

فواید کلی تشک برقی عبارتند از:

  1. کاهش اسپاسم عضلات پشت و کمر
  2. کاهش دهنده دردهای ناشی از آرتروز و روماتیسم
  3. بستری گرم برای افراد سالمند و ناتوان
  4. کاهش درد عضلات و نقاط گرفته در شانه، پا و کمر
  5. کاهش درد در خانم‌ها هنگام پریودی
  6. بهبود خون رسانی در بافت‌ها
  7. افزایش دامنه حرکتی
  8. مانع از زخم بستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *