بیماری ها

بهترین برند دستگاه نوار قلب

دستگاه نوار قلب یا الکتروکاردیوگراف، می‌تواند با دریافت اطلاعات حاصل از سیگنال‌های قلب؛ عملکرد بدن را آنالیز کند. درواقع این سیگنال‌های الکتریکی ناحیه قلب بصورت یک نوار قلب منتشر و چاپ می‌شوند. دستگاه نوار قلب معمولا در کلینیک‌ها، بیمارستان‌ها و سایر مراکز درمانی و اوژانس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آن چیزی که در خرید بهترین برند دستگاه قلب اهمیت دارد، کاربری آسان، فیلتر‌های حذف نویز و دقت بالا در چاپ نوار قلب است. البته امروزه بسیاری از مراکز درمانی اقدام به خرید دستگاه نوار قلب دست دوم کرده اند. بطور گسترده برندهای بسیار زیادی در ایران وجود دارد. شناخته‌ترین برندهای دستگاه الکتروکاردیوگراف مواج نگار، سعادت (دنا)، داهیان پزشکی پیشرو، نبض آوا، Cardioline، Bionet و Zoncare است.

در این مقاله ضمن آشنایی با بهترین برند دستگاه نوار قلب، می‌توانید نسبت به خرید دستگاه نوار قلب موردنظرتان اقدام کنید.

بهترین برند دستگاه نوار قلب

با پیشرفت تکنولوژی و تغییر در طراحی دستگاه‌ نوار قلب، بسیاری از شرکت‌ها چاپگرهای متصل به دستگاه حذف کردند. دستگاه الکتروکاردیوگراف حامل نیز یکی دیگر از دستگاه‌های نوین برای افزایش کیفیت و دقت است. بهترین دستگاه برای گرفتن نوار قلب بهتر است دارای ویژگی‌های زیر باشد:

  • ثبت همزمان سیگنال‌های دریافتی از چند لید می‌تواند به تشخیص پزشک و بررسی بهتر عملکرد قلب کمک کند.
  • محافظ دفیبریلاسیون نیز، دستگاه الکتروکاردیوگراف را از شوک‌های الکتریکی حفظ می‌کند.
  • سیستم Drift، حذف نویز برق شهری و پایین گذر سبب می‌شود، سیگنال دریافتی با کیفیت بالاتر و بدون نویز باشد.
  • قابلیت ذخیره، بازیابی داده‌ها و حافظه داخلی از دیگر مشخصات قابل توجه در دستگاه نوار قلب است.

بررسی برندهای ایرانی و خارجی دستگاه نوار قلب

سه نوع نوار قلب رایج شامل 12 کاناله، ورزشی یا استرسی، هولتر است که با توجه به شرایط بیمار، پزشک انتخاب می‌کند. حال ذخیره و چاپ نوار قلب معمولا به زمان کوتاهی نیاز دارد، درواقع ابتدا لازم است الکترودها به بدن بیمار متصل شوند. برندهای متنوعی در بازار مشاهده می‌کنید که کارکردن با هرکدام تقریبا مشابه و آسان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *